همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ – شتابدهنده ستارگان

همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ – شتابدهنده ستارگان

همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ

یک استارتاپ موفق شرکتی است که دارای ویژگیهای متفاوتی مانند نوآوری و انعطاف پذیری بالایی است. با توجه به این ویژگی‌ها، انجام یک ارزیابی تجاری بسیار مهم است. زیرا با انجام این ارزیابی استارتاپی، علاوه بر داشتن قدرت مذاکره و دانش تجاری بیشتر، امکان تعیین میزان سرمایه گذاری نیز وجود خواهد داشت. ارزیابی انجام شده توسط یک مشاور به شما این امکان را می‌دهد که دقیقاً ارزش کسب و کار خود را بدانید تا بدانید چگونه در بازار رقابت کنید. پس بهتر است قبل از شروع سرمایه گذاری، همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ خود را بدانید.

چه زمانی ارزیابی استارتاپ را انجام دهیم؟

برای دانستن همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ، ممکن است در مورد زمان اجرای آن شک و تردید داشته باشید. در واقع هیچ زمان ایده آل یا اجباری برای این ارزیابی وجود ندارد. با این حال، اگر شرکت شما به دنبال سرمایه گذاران استارتاپی است، زمان پیدا کردن سرمایه گذاران، بهترین وقت برای انجام ارزیابی است. زیرا با اطلاعات به دست آمده، امکان مذاکره با وضوح و امنیت بسیار بیشتر با افرادی که قصد سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها را دارند، وجود خواهد داشت. موضوع مهم دیگر ظهور شرکت‌های دیگری است که با همان محصول یا خدمات، استارتاپ شما را ارائه می‌دهند. بنابراین، بهتر است، همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ را بدانید و همیشه ارزشگذاری استارت آپ را به روز نگه دارید تا بهترین فرصت‌ها را بیابید و بیشتر رشد کنید. حتما مقاله روش های جذب سرمایه گذار را بخوانید

چگونه ارزش یک استارت آپ را محاسبه کنیم؟

هر ارزیابی باید یک روش خوب پشت خود داشته تا قابل اعتماد و موثر باشد. این همان چیزی است که در مورد ارزشگذاری استارتاپ‌ها اتفاق می‌افتد و فرآیندی است که برای کارآمد بودن به دقت و تجربه زیادی نیاز دارد، به خصوص برای استارتاپ‌هایی که هنوز سابقه فعالیت ندارند. برای دانستن همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ، باید نحوه محاسبه ارزش را بدانید.اول از همه، مهم است که بدانید هیچ راهی برای محاسبه ارزشگذاری استارتاپ وجود ندارد. علاوه بر این، استارت‌آپ‌ها در فاز اولیه یا استارتاپ‌های ادغام شده‌اند را می‌توان به روش‌های مختلفی ارزیابی کرد.

 

ارزش گذاری استارتاپ و کسب و کار

 

روش‌های ارزیابی کسب و کار برای استارتاپ‌ها

همانطور که قبلاً ذکر شد، با دانستن همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ می‌توانیم ارزش یک استارتاپ را حتی قبل از اینکه شرکت شروع به نشان دادن نتایج کند، محاسبه کنیم. زیرا هنوز سابقه یا صندوقی برای تحلیل وجود ندارد. بنابراین، برخی از مفاهیم کیفی باید در نظر گرفته شود، مانند: چشم انداز کارآفرین، تیمی که کسب و کار را تشکیل می‌دهد و استراتژی تعریف شده برای شرکت است. با در اختیار داشتن این اطلاعات، علاوه بر جایگاه بازار استارتاپ، می‌توان ارزش گذاری را برای شرکت‌های کوچک نیز تعیین کرد. هدف در ارزیابی استارتاپ این است که بفهمیم برای راه‌اندازی شرکتی مشابه استارت‌آپ مورد نظر از ابتدا چقدر پول لازم است. برای انجام محاسبات شما نیاز دارید، تمام دارایی‌های شرکت را در نظر بگیرید. دارایی‌های شرکت عبارتند از:

·       پول نقد به صورت نقدی یا بانکی

·       صورت حساب‌های دریافتی

·       مواد اولیه

·       کالاها

·       دستگاه

·       سرمایه گذاری‌های مالی کوتاه مدت

ارزش گذاری صرفاً مجموع همه این مقادیر است.

 

نحوه محاسبه ارزش یک استارتاپ

 

روش‌های ارزیابی سرمایه گذاری

روش ارزش کتاب

ارزش یک شرکت تفاوت خالص بین کل دارایی‌های و بدهی‌های آن شرکت است. این روش ارزیابی به این صورت است که اگر آن شرکت به طور کامل منحل شود، سهامداران آن شرکت با چه ارزشی از دارایی‌های آن کنار میروند. برای محاسبه ارزش شرکت، به کل حقوق صاحبان سهام عادی منهای سهام ممتاز نگاه کنید و سپس آن عدد را بر تعداد سهام عادی یک شرکت تقسیم کنید. این روش ارزیابی برای تعیین اینکه آیا ارزش فعلی سهام شرکت برای تعیین ارزش گذاری کلی کمتر بوده یا بیش از حد، بسیار مفید است. اگر در بازاری فعالیت کنید که در آن تعداد صاحبان کسب و کار از تعداد سرمایه گذاران بیشتر باشد، ارزش گذاری استارتاپ شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

بسیاری از صاحبان مشاغل برای سرمایه گذاری در چنین فضای رقابتی ناامید هستند و حتی ممکن است برای انجام این کار کوتاهی کنند. از سوی دیگر، شما یک ایده ثبت اختراع منحصر به فرد برای یک استارتاپ دارید که در صنعت غوغا می‌کند. این ممکن است تقاضای سرمایه گذار و ارزش شرکت شما را افزایش دهد. همچنین، انجام یک ارزیابی قبل از درآمد به تنهایی دشوار به نظر برسد، استفاده از دانش و خرد سایر کارآفرینان، سرمایه گذاران فرشته و سرمایه گذاران خطرپذیر گزینه مناسبی برای شروع کسب و کار است. علاوه بر این، با دانستن همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ و آشنایی با رایج‌ترین روش‌های ارزش‌گذاری استارت‌آپ، نه تنها می‌توانید یک شرکت بدون درآمد را تجزیه و تحلیل کنید، بلکه می‌توانید معامله بهتری با سرمایه‌گذاران نیز انجام دهید.

 

شتابدهنده ستارگان به ارزش گذاری استارتاپ کمک میکند

 

سخن پایانی

ارزیابی استارتاپ بسته به مرحله پیشرفت شما می‌تواند به طور قابل توجهی تغییر کند. یک رویداد جمع‌آوری سرمایه به طور مثبت یا منفی بر ارزش بازار استارتاپ شما تأثیر زیادی خواهد گذاشت. محاسبات ارزش گذاری قبل و بعد از این رویدادها متفاوت بوده، بنابراین برای بنیانگذاران مهم است که در هنگام مذاکره در مورد یک توافقنامه سرمایه گذاری، ارزیابی‌های قبل و بعد از کسب درآمد را بررسی کنند. ارزیابی قبل از سرمایه گذاری، ارزش یک شرکت قبل از تأمین مالی بوده و معمولاً تعیین می‌کند که ارزش سهام یک سرمایه گذار در شرکت چقدر است. بنابراین، قبل از هرگونه اقدام برای سرمایه گذاری، باید همه چیز در مورد ارزیابی استارتاپ را بدانید. همچنین، برای محاسبه و ارزیابی استارتاپ خود، لازم است با یک شرکت متخصص در حوزه مالی مانند ثروت ستارگان صحبت کرده و مشاوره لازم را از آن‌ها بگیرید.

نظر:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

captcha captchareload