بهترین روش های جذب سرمایه گذار در ایران | شتابدهنده ستارگان

  • صفحه اصلی
  • وبلاگ
  • بهترین روش های جذب سرمایه گذار در ایران | شتابدهنده ستارگان
بهترین روش های جذب سرمایه گذار در ایران | شتابدهنده ستارگان

روش های جذب سرمایه گذار

شروع به کار استارتاپ خودتان می‌تواند برای شما هیجان انگیز باشد. با این حال، وقتی وارد آن می‌شوید، عوامل مختلفی وجود دارد که ممکن است در نظر نگرفته باشید. نحوه و روش‌ های جذب سرمایه گذار یکی از این مواردی بوده که نباید در هنگام شروع کار از آن غافل شوید. بنابراین، جذب سرمایه گذاران می‌تواند مسیر درستی برای موفق شدن استارتاپ باشد. با این حال، اکثر سرمایه گذاران، وارد هر استارت آپی نمی‌شوند و روی آن سرمایه گذاری نمی‌کنند زیرا خطرات زیادی در بازار مالی وجود دارد، بنابراین استارت آپ‌ها باید به دنبال روش‌ های جذب سرمایه گذار هستند. پس در این راهنما با ثروت ستارگان همراه شده تا با روش‌ های جذب سرمایه گذار آشنا شوید.

استارتاپ شما باید نیازی از مردم را رفع کند

بسیاری از شرکت‌ها ادعا می‌کنند که به حل مشکلی از مردم کمک می‌کنند در حالی که این یک شعار برای فروش محصولات یا خدمات آن‌هاست. اگر استارتاپ شما بتواند یک مشکل واقعی را حل کند، سرمایه گذاران ارزش کسب و کار را متوجه خواهند شد. وقتی سعی داشته یک مشکل واقعی را حل کنید، می‌توانید از دیگر کسب و کارها پیشی بگیرید. پس به دنبال استارتاپی باشید که زندگی مردم را حتی اندکی بهتر کند.

methods-of-attracting-investors

با سرمایه گذاران دوست شوید

در یافتن روش‌ های جذب سرمایه گذار، به دنبال شخصی باشید که بتواند ارزش بیشتری به کسب و کار شما بیافزاید. سرمایه‌ گذاری که رابطه صمیمانه تری با شما دارد، به کسب و کارتان کمک بیشتری می‌کند. منظور ما از دوستی با سرمایه گذاران این نیست که سوء استفاده کنید و رابطه صمیمانه‌ای ایجاد کنید. تنها کافی است به دید یک همکار یا آشنا به او نگاه کنید و رابطه شما صرفا کاری نباشد. اگر این کار را انجام دهید، می‌توانید رابطه‌ای بهتر، سازنده‌تر و سودمند داشته باشید.

کسب و کار خود را به صورت جذاب معرفی کنید

پیش از پیدا کردن روش‌ های جذب سرمایه گذار باید بدانید که سرمایه گذاران روی چیزی که می‌دانند برایشان سودی ندارد، سرمایه گذاری نمی‌کنند. این بدان معناست که شما باید ارزش کسب و کار خود را به سرمایه گذاران نشان دهید. پس قبل از اینکه کسب و کار خود را به سرمایه گذاران معرفی کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که استارتاپ شما وضعیت خوبی دارد تا بتوانید نتایج محکمی را به سرمایه گذاران خود نشان دهید. با این حال، قبل از تلاش برای متقاعد کردن سرمایه‌ گذاران برای مشارکت، به حداقل تعدادی از مشتریان راضی نیاز دارید. این کار سخت بوده اما غیرممکن نیست.

برای جذب اولین مشتریان خود برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که آنها از خدمات استارتاپ شما راضی هستند و می‌خواهند در آینده با شما معامله کنند. جذاب کردن کسب و کارتان همچنین به معنای شهرت برندتان است. قبل از اینکه به دنبال سرمایه گذار باشید، مطمئن شوید که نام تجاری شما چه به صورت آنلاین و چه آفلاین حرفی برای گفتن دارد، زیرا سرمایه گذاران قبل از امضای هر گونه قراردادی، در مورد کسب و کار شما تحقیقات لازم را انجام می‌دهند. یک برند قوی به شما امتیاز بیشتری می‌دهد. سرمایه‌ گذاران فقط مدرکی می‌خواهند که مطمئن شوند، سرمایه‌ شان هدر نمی‌رود، بنابراین به آنها اطمینان بدهید.

methods-of-attracting-investors

به سرمایه گذاران نشان دهید که چگونه سود خواهند برد

پیشنهاد شما به سرمایه گذاران باید کامل و جامع باشد. پس هنگام ارائه برنامه خود، به آن‌ها یک برنامه قوی ارائه و توضیح دهید که چگونه می‌توانید به آنها کمک کنید. ما سرمایه‌ گذاران را کسانی می‌دانیم که می‌توانند در استارت‌ آپ‌ها به ما کمک کنند و برای پیشبرد کسب و کار و رشد آن به سرمایه گذاری آنها نیاز داریم. با این حال، اگر بتوانید به طور واضح برای سرمایه گذاران خود توضیح دهید که چگونه سرمایه گذاری در استارتاپ شما می‌تواند به آنها کمک کند، تمایل بیشتری به همکاری با شما خواهند داشت. همچنین، به سرمایه گذاران نشان دهید که از معامله سود خواهند برد زیرا تجارت شما منحصر به فرد است.

کسب و کار خود را از دید آنها ببینید

یکی از روش‌ های جذب سرمایه گذار این است که قبل از اینکه استارتاپ خود را به سرمایه گذاران نشان دهید، از دیدگاه آنها به کسب و کارتان نگاه کنید. به آنچه که آنها می‌خواهند بدانند فکر کنید. در نظر بگیرید که چه ایراداتی ممکن است به مورد کسب و کار شما خواهند داشته باشند. پس از این کار، به دنبال رفع ایرادات خود باشید. اگر بتوانید مشکلات استارتاپ خود را از منظر آنها ببینید، امکان حل آن‌ها راحت‌تر است.  همچنین، اگر بدانید که می‌توانید به سؤالات سرمایه گذار خود پاسخ دهید، در مقابل او  اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. سرمایه گذاران همیشه دلیلی برای عدم تمایل به سرمایه گذاری در یک استارت آپ خاص دارند. اگر بتوانید این دلایل را بیابید و پاسخ‌ها یا راه حل‌های مناسب را ارائه دهید، آن‌ها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

methods-of-attracting-investors

سخن پایانی

نکته قابل ذکر برای پیدا کردن روش ‌های جذب سرمایه گذار این است که در نظر داشته باشید، سرمایه‌ گذاران تنها افرادی با پوشش کت و شلوار که در صنعت مشغول بوده، نیستند. گاهی اوقات، باید سرمایه گذار را در اطراف خود پیدا کنید. یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری، خانواده و دوستانتان هستند. سرمایه‌گذاری توسط افرادی که شما را بهتر می‌شناسند می‌تواند منطقی باشد، زیرا آنها به طور کامل با کسب و کار شما آشنا بوده و ممکن است برای آن ایده‌هایی داشته باشند. همچنین پلتفرم‌های آنلاینی وجود دارند که شما را با سرمایه گذارانی که علاقه مند به رشد کسب و کار شما هستند آشنا می‌کنند. در پایان، به یاد داشته باشید که استارتاپ شما محدود به جذب سرمایه گذار نیست. اگر برای استارتاپ خود به بودجه نیاز دارید، سعی کنید از روش‌های جایگزین نیز استفاده کنید و کسب و کارتان را محدود به یک روش برای موفقیت در بازار مالی نکنید.

 

نظر:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

captcha captchareload