اصول جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها | شتابدهنده ستارگان

  • صفحه اصلی
  • وبلاگ
  • اصول جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها | شتابدهنده ستارگان
اصول جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها | شتابدهنده ستارگان

اصول جذب سرمایه گذار

گزینه‌های مختلفی برای تامین مالی فرآیند راه اندازی یا گسترش یک کسب و کار کوچک وجود دارد. به طور مثال، می‌توانید درخواست وام بانکی داشته باشید، از خانواده و دوستان خود پول قرض بگیرید، برای جمع‌آوری سرمایه تلاش کنید، برای کمک‌های مالی کسب‌وکار کوچک درخواست دهید، یا سرمایه‌گذاران خطرپذیر را برای حمایت از استارتاپ خود بیابید. ممکن است برخی از راه‌ها برای کسب‌وکار جدید شما سودمندتر از روش‌های دیگر باشند. بنابراین، بسته به نوع سرمایه گذاری و هدفی که دارید می‌توانید از این روشها استفاده کنید. پس جذب سرمایه گذار مناسب می‌تواند عامل موفقیت آنها باشد. به همین دلیل، چه به دنبال راه‌اندازی یا گسترش استارتاپ خود هستید، باید توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کنید و به آنها انگیزه دهید تا درباره کسب‌وکارتان اطلاعات بیشتری کسب کنند. ثروت ستارگان ، بزرگترین شرکت سرمایه گذاری و تامین سرمایه استارتاپ‌های فین تک، در این راهنما، به شما کمک می‌کند تا با اصول جذب سرمایه گذار آشنا شوید. 

 

روش های پیدا کردن سرمایه گذار برای استارتاپ

 

چگونه سرمایه گذاران را به کسب و کار کوچک خود جذب کنید؟

هیچ راه مطمئنی برای جذب سرمایه گذار کسب و کار جدید شما وجود ندارد. احتمالاً در مورد روش‌های باورنکردنی، غیر متعارف و حتی عجیب و غریبی که یک استارتاپ از طریق آن تأمین مالی شده است، شنیده‌اید. اما، به طور کلی، دو نوع سرمایه‌گذار متداول وجود دارد که می‌توانید برای تأمین مالی کسب‌وکار خود جذب کنید: سرمایه‌گذاران خطرپذیر و سرمایه‌گذاران فرشته. سرمایه گذاران خطرپذیر، شرکت‌ها هستند. این شرکت‌ها نیز توسط سرمایه‌گذاران، تامین مالی می‌شوند و طرفدار کسب‌وکارهای موفق و دارای تجربه و شرکت‌های بزرگ یا پرخطر و با رشد بالا هستند. از این رو، شرکت‌های سرمایه گذاری خطرپذیر عمدتاً به سرمایه گذاری‌های بزرگ علاقه مند هستند.

از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران فرشته افرادی هستند که می‌خواهند پول خود را برای استارتاپی که به آینده آن امیدوار هستند، سرمایه‌گذاری کنند. آنها همچنین ممکن است تمایل بیشتری به حمایت از مشاغلی داشته باشند که در مراحل اولیه خود هستند. اغلب، سرمایه گذاران فرشته ممکن است به عنوان مربی عمل کنند و تخصص خود را با کارآفرینان جوان به اشتراک بگذارند. هر روز صدها ایده تجاری و استارت آپی قابل توجه وجود دارد و برای جذب سرمایه گذاربرای استارتاپ ، باید از بقیه رقبا متمایز باشید. بنابراین باید با اصول جذب سرمایه گذار آشنا باشید.

چندین اصول جذب سرمایه گذار

1. از منابع موجود برای استارتاپ خود استفاده کنید

یکی از اصول جذب سرمایه گذار این است که بدانید به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، شبکه‌های اجتماعی و اینترنت یکی از عوامل مهم شروع و رشد استارتاپ شما است. بنابراین، از شبکه اجتماعی خود، خانواده و دوستانتان برای تبلیغ خود استفاده کنید. در سمینارهای صنعت مورد نظر خود شرکت کنید و نمایشگاه‌های مختلفی را بررسی کنید و در برخی از آن ها شرکت کنید تا بتوانید صاحبان مشاغل دیگر را ملاقات و شروع به ایجاد ارتباطات کنید. از آنجایی که ما در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم، مطمئن شوید که از رسانه‌های اجتماعی به نفع خود استفاده می‌کنید. شما می‌توانید با کمک پلتفرم‌هایی مانند لینکدین و توییتر یک برند شخصی بسازید. همچنین، قدرت و ارتباطاتی را که یک حضور آنلاین قوی ممکن است برای کسب و کار شما به ارمغان آورد، دست کم نگیرید.

 

اصول جذب سرمایه گذار به همراه شتابدهنده ستارگان

 

2. با سرمایه گذاران خود دوست باشید.

وقتی به سرمایه گذاران نزدیک می‌شوید، اولین چیزی که به آنها معرفی می‌کنید، شخصیت خودتان و تیمتان است. به همین دلیل بوده که داشتن افراد مناسب چه کارمندان و چه از بنیانگذاران در تیم شما از اصول جذب سرمایه گذار است. ناگفته نماند که شروع یک کسب و کار می‌تواند، فرآیندی طاقت فرسا و دشوار باشد و داشتن یک شریک تجاری می‌تواند آن را آسان‌تر کند.

3. برای خود، شهرت و محبوبیت ایجاد کنید.

به طور معمول، سرمایه گذاران جذب مؤسسانی می‌شوند که اعتماد بانک‌ها و مؤسسات مالی را به دست آورده اند. زیرا اگر بانک‌ها مایل بودند به استارتاپ‌های جدید وام بدهند، دیگر صاحبان این مشاغل به سرمایه‌گذاران نیاز نداشتند. با این حال، برخی از کسب‌وکارهای نوپا برای راه‌اندازی به بودجه بیشتری نیاز دارند و سرمایه گذار می‌تواند در این زمینه به آن‌ها کمک کند.

4. ارتباط با سرمایه گذاران مناسب

افرادی مانند سرمایه‌گذاران خطرپذیر و سرمایه‌گذاران فرشته، بسیار پرمشغله هستند و ممکن است فرصتی برای معاشرت و برگزاری جلسه نداشته باشند. بنابراین، هنگامی که در سمینارها و رویدادهای مختلف شرکت می‌کنید، تحقیقات لازم را در انتخاب سرمایه گذار مناسب استارتاپ خود انجام دهید. بنابراین، اگر در مراحل اولیه شروع استارتاپ خود هستید، اصول جذب سرمایه گذار را جدی بگیرید و به دنبال سرمایه گذارانی باشید که به حمایت از کسب و کارهای کوچک معروف هستند.

 

شتابدهنده ثروت ستارگان

 

5. آماده ارائه نرخ بازگشت سرمایه باشید

در ادامه اصول جذب سرمایه گذار، به این نکته توجه داشته باشید که سرمایه گذاران به خاطر دوست داشتن و علاقه به شما، سرمایه گذاری نمی‌کنند. آنها تنها در یک صورت در استارتاپ شما سرمایه گذاری می‌کنند که از محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید، خوششان بیاید. اما قبل از هر چیز، سرمایه گذاران می‌خواهند که سرمایه آنها بازده داشته باشد. سرمایه گذاران فرشته ممکن است برای حق امتیاز یا دریافت درصدی از شرکت شما، کمک مالی و راهنمایی ارائه دهند و سرمایه گذاران خطرپذیر ممکن است خواهان کنترل کسب و کار شما در ازای تأمین مالی و دسترسی به منابع شما باشند. بنابراین، قبل از اینکه به سرمایه گذاران نزدیک شوید، اصول جذب سرمایه گذار  را بیاموزید و حتما پیشنهادات مختلف را بررسی کرده و گزینه‌های مناسبی برای خود و آنها داشته باشید.

سخن پایانی

در پایان، اصول جذب سرمایه گذار را در نظر گرفته و ابتدا یک طرح کسب و کار خوب و تحقیق شده داشته باشید. برنامه‌های مختلفی را برای موفقیت کسب و کار خود در نظر بگیرید.اگر برنامه اول، دوم یا سوم شما نتایجی را که انتظارش را داشتید به همراه نداشت، ناامید نشوید و از اشتباهات خود درس بگیرید. بازخورد سرمایه گذاران را از استارتاپ خود بگیرید و از آن برای بهبود محصول یا طرح خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که شما نماینده کسب و کار خود هستید. سرمایه گذاران را با این باور که ارزش صرف زمان و پول آنها را دارید جذب کنید و برای ایجاد یک برند شخصی که به شما کمک می‌کند تا از رقبای خود متمایز شوید، وقت بگذارید. بنابراین، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم استارتاپ خود را شروع و راه اندازی کنید. 

نظر:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

captcha captchareload