✔ همه چیز در مورد نحوه جذب سرمایه از VC | شتابدهنده ستارگان

  • صفحه اصلی
  • وبلاگ
  • ✔ همه چیز در مورد نحوه جذب سرمایه از VC | شتابدهنده ستارگان
✔ همه چیز در مورد نحوه جذب سرمایه از VC | شتابدهنده ستارگان

نحوه جذب سرمایه از vc

برای کارآفرینانی که به دنبال جذب سرمایه گذار برای کسب‌وکارهای نوپا خود هستند، یافتن سرمایه‌ گذاران در مراحل اولیه مانند سرمایه گذاران فرشته‌ و سرمایه ‌گذاران ریسک ‌پذیر بسیار سخت است و وقتی آنها را پیدا کنید، جذب آن‌ها سخت‌تر می‌شود. با این حال، علیرغم مواجهه با ریسک‌های عظیم، VC ها میلیون‌ها دلار را برای سرمایه ‌گذاری ‌های کوچک و آزمایش‌نشده خرج می‌کنند با این امید که در نهایت به سرمایه بزرگی تبدیل شوند. سرمایه گذاران خطرپذیر (VC) به سرمایه گذاری ‌های بزرگ در شرکت‌های تازه تاسیس معروف هستند، به امید اینکه بتوانند در آینده یک شرکت میلیارد دلاری را به دست آورند. با فرصت‌های سرمایه‌ گذاری زیاد و راه‌اندازی‌ استارتاپ‌های جدید ، VCها اغلب دارای معیارهایی بوده که قبل از سرمایه ‌گذاری، استارتاپ‌ ها را ارزیابی می‌کنند. بنابراین، آیا می‌دانید که نحوه جذب سرمایه از VC چگونه است؟ برای یافتن پاسخ این سوال، ثروت ستارگان، راهکارهایی را به شما نشان می‌دهد.

 

نحوه جذب سرمایه از vc

 

سرمایه خطرپذیر (VC) چیست؟

سرمایه گذاری مخاطره آمیز (VC) نوعی سرمایه خصوصی و نوعی تامین مالی است که سرمایه گذاران به شرکت‌های نوپا و کسب و کارهای کوچکی که تصور می‌شود پتانسیل رشد بلندمدت دارند ارائه می‌کنند. سرمایه گذاری خطرپذیر عموماً از سرمایه گذاران ثروتمند، بانک‌های سرمایه گذاری و سایر مؤسسات مالی تأمین می‌شوند. با این حال، همیشه شکل پولی ندارد. همچنین می‌تواند در قالب تخصص فنی یا مدیریتی ارائه شود. سرمایه مخاطره‌ پذیر معمولاً به شرکت‌های کوچک با پتانسیل رشد یا به شرکت‌هایی که به سرعت رشد کرده‌اند و به نظر می‌رسد آماده ادامه گسترش هستند، تخصیص می‌یابد. بنابراین نحوه جذب سرمایه از VC اهمیت زیادی دارد.

نکات کلیدی نحوه جذب سرمایه از vc

در ادامه برخی از نکات کلیدی نحوه جذب سرمایه از VC وجود داردکه عبارتند از:

نحوه مدیریت استارتاپ

به‌طور ساده، مدیریت یک استارتاپ مهم‌ترین عاملی است که سرمایه ‌گذاران هوشمند به آن توجه می‌کنند. VCها قبل از هر چیز روی یک تیم مدیریت قوی و توانایی آن برای اجرای طرح تجاری سرمایه گذاری می‌کنند. آنها به طور ایده آل به دنبال مدیرانی هستند که با موفقیت کسب و کارهایی را ایجاد کرده اند که بازدهی بالایی برای سرمایه گذاران داشته باشند. کسب و کارهایی که به دنبال سرمایه گذاری خطرپذیر هستند باید بتوانند فهرستی از افراد با تجربه و واجد شرایط را ارائه دهند که نقش اصلی را در توسعه شرکت ایفا می‌کنند. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که برای بسیاری از VC‌ ها صادق است. آنها ترجیح می‌دهند به جای یک طرح تجاری عالی که توسط تیمی از مدیران بی تجربه حمایت می‌شود، روی یک ایده بد سرمایه گذاری کنند که توسط مدیریت موفق رهبری می‌شود.

 

سرمایه گذاری خطر پذیر

 

میزان بزرگی و کوچکی بازار

برای جلب توجه سرمایه گذاران VC ، نشان دادن اینکه کسب و کار شما یک فرصت عالی برای بازار است، اهمیت دارد. بنابراین، سرمایه گذاران VC برای دریافت بازده مناسبی که از سرمایه گذاری‌ها انتظار دارند،  عموماً می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که شرکت‌های سرمایه گذاری آنها شانس افزایش فروش را دارند. هرچه اندازه بازار بزرگتر باشد، احتمال فروش تجاری بیشتر می‌شود و کسب و کار را برای VC هایی که به دنبال راه‌های سرمایه گذاری مناسب هستند، هیجان انگیزتر می‌کند. یکی از مهم‌ترین نکات نحوه جذب سرمایه از VC این است که سرمایه گذران را توجیه کنید که کسب و کار شما چیزی فراتر از بازار ارائه می‌دهد. زیرا سرمایه گذاران خطرپذیر انتظار دارند برنامه‌های تجاری شما شامل تجزیه و تحلیل دقیق بازار باشد.

ارائه محصول مناسب با مزیت رقابتی

سرمایه گذاران می‌خواهند بر روی محصولات و خدمات عالی با مزیت رقابتی، سرمایه گذاری کنند. آنها به دنبال ایده‌ای برای حل یک مشکل واقعی هستند که قبلاً توسط شرکتهای دیگر در بازار ارائه نشده است. همچنین، به دنبال محصولات و خدماتی می‌گردند که مشتریان نمی‌توانند بدون آن‌ها کار خود را انجام دهند.VC ‌ها می‌خواهند که شرکت‌هایی که بر روی آن سرمایه گذاری می‌کنند، بتوانند قبل از ورود رقبا به بازار فروش، سود ایجاد کنند.

ارزیابی ریسک

وظیفه VC این است که ریسک کند. بنابراین، به طور طبیعی، آن‌ها می‌خواهند بدانند که وقتی در یک سرمایه گذاری یک استارتاپ شرکت می‌کنند، چه چیزی به دست می‌آورند. هنگامی که آنها با بنیانگذاران کسب و کار صحبت می‌کنند یا طرح کسب و کار را می‌خوانند، می‌خواهند کاملاً در مورد آنچه که کسب و کار انجام داده است و آنچه هنوز باید انجام شود بدانند. بنابراین، یکی از نکات نحوه جذب سرمایه از VC این است که بتوانید سرمایه گذاران را متقاعد کنید.

 

جذب سرمایه از طریق ستارگان

 

 

سخن پایانی

همانطور که می‌دانید چندین راه برای تامین مالی کسب و کار شما وجود دارد، اما افزایش سرمایه خطر پذیر (VC) یکی از بهترین راه‌ها برای تسریع رشد و کسب راهنمایی برای شروع استارتاپ شما است. با این حال، افزایش سرمایه می‌تواند یک چالش بزرگ باشد. اما در نظر داشته باشید که اگر تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که از رشد کسب‌وکار خود غافل شوید و تمام وقت و انرژی خود را روی نحوه جذب سرمایه از VC تمرکز کنید، این احتمال وجود دارد که از سرمایه گذاران، تنها کلمه فقط «نه» بشنوید و تماشا کنید که چگونه کسب‌وکارتان از بین می‌رود. همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر تمرکز خاصی در مورد انواع شرکت‌هایی دارند که سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها ممکن است عمدتاً در نرم‌افزار، محصولات مصرف‌کننده، فین‌تک، هوش مصنوعی یا هر دسته دیگری از تجارت سرمایه‌گذاری کنند. همچنین، هر شرکت بر مراحل مختلف سرمایه گذاری ( مرحله اولیه، سری A، سری B، سری C و غیره) تمرکز می‌کند. بنابراین، اولین قدم برای دستیابی به VC ها، تحقیق است. پس از آن باید نحوه جذب سرمایه از VC را بیاموزید تا بتوانید در کسب و کار خود به موفقیت برسید و مناسب‌ترین سرمایه گذار را انتخاب کنید. 

نظر:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

captcha captchareload