افزایش بهره‌وری تیم استارت آپ

افزایش بهره‌وری تیم استارت آپ

در دنیایی که پیشرفت به بهره‌وری متکی است، چگونه می‌توانیم بهره‌وری کارایی تیم استارت آپ خود را افزایش دهیم؟ افزایش بهره‌وری تیم استارت آپ به دستیابی به نتایج بهینه در یک بازه زمانی معین اشاره دارد. برای صاحبان استارت آپ، مدیریت مؤثر حواس‌پرتی و چالش‌های غیرمنتظره در محیط کار بسیار مهم است.

افزایش بهره‌وری تیم استارت آپ چیست؟

هر کارآفرینی اهمیت بهره‌وری در محل کار را درک می‌کند، اما تنها تعداد کمی از آن‌ها موفق به بهبود آن می‌شوند. بهره‌وری در محل کار به نحوه کارآمدی کارکنان وظایف خود مربوط می‌شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که بهره‌وری صرفاً به این معنا نیست که وظایف بیشتری را امروز نسبت به دیروز تکمیل کنید. این امر فراتر از رسیدن به اهداف کاری را شامل می‌شود - بهره‌وری باکیفیت درهم‌ تنیده است. اگر استارت آپی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به اهداف تولیدی خود دست یابد، می‌توان آن را دارای بهره‌وری بالا دانست.

بااین‌حال، دستیابی به بهره‌وری در محل کار ساده نیست. حتی استارت آپ‌های باتجربه با چالش‌هایی مواجه می‌شوند که مانع از بهره‌وری می‌شود و مانع موفقیت آن‌ها می‌ گردد. عوامل متعددی می‌تواند بر بهره‌وری کارکنان تأثیر بگذارد. به‌عنوان یک مدیر کسب‌وکار، آگاهی از این موانع برای رفع پیشگیرانه آن‌ها قبل از تأثیرگذاری بر عملکرد شرکت بسیار مهم است.

Increasing the productivity of the startup team

چرا استارت آپ ها شکست می‌خورند؟

هنگامی‌که با موقعیتی مواجه می‌شوید که در آن افراد عملکرد خوبی ندارند، مهم است که در گفتگوهای باز و صادقانه با آن‌ها شرکت کنید. بااین‌حال، ممکن است برخی از افراد در برخی مواقع آمادگی رسیدگی به این مسائل را نداشته باشند. در چنین مواردی، این سودمند است که بپرسید چه زمانی آن‌ها برای مقابله با مشکل آماده هستند. به‌عنوان رهبر یک استارت آپ، این وظیفه شماست که انگیزه کارمندان خود را برای برتری و درنتیجه افزایش بهره‌وری استارت آپ ایجاد کنید. همه کارکنان به‌طور طبیعی آرزوی پیشرفت شغلی را دارند و این باید در اقدامات شما و محیط کاری که پرورش می‌دهید منعکس شود. بی‌توجهی به چنین مواردی نشان‌دهنده عدم برنامه‌ریزی برای رشد حرفه‌ای آن‌ها در استارت آپ شما است.انتظارات بلندپروازانه داشته باشید و از وضوح اطمینان حاصل کنید

انتظارات را باید در سطح بالایی تنظیم کرد. بااین‌حال، آن‌ها همچنان باید معقول و قابل‌دستیابی و درعین‌حال چالش‌برانگیز باشند. زمانی که انتظارات شما از کارمندان به‌اندازه کافی بالا باشد، به‌احتمال 80 درصد آن‌ها به آن‌ها پاسخ خواهند داد که قابل‌ستایش است. بااین‌وجود، اگر انتظارات 100% برآورده شود، به این معنی است که این نوار به‌اندازه کافی بالا تعیین نشده است.

 

ارتباط مؤثر کلیدی برای رسیدگی به موضوع افزایش بهره‌وری تیم استارت آپ است

بسیار مهم است که به‌وضوح به این موضوع اشاره‌کنیم که چرا عملکرد یک فرد ضعیف است و چه اقداماتی می‌توانند برای بهبود آن انجام دهند. کارمندان نباید در جستجوی کمک دریغ کنند. پیشنهاد ما این است که فرهنگی را تقویت کنیم که کارکنان را تشویق کند که سریع و آسان به دنبال کمک و راهنمایی باشند. این رویکرد به‌طور قابل‌توجهی به افزایش بهره‌وری استارت آپ کمک می‌کند.Effective communication is key to addressing the issue of increasing startup team productivity

مشکلات را به‌سرعت برطرف کنید

اگر وضعیت بهبود نیابد و شرایط کار رضایت‌بخش نباشد، ممکن است یافتن راه‌حل‌های جایگزین سودمند باشد. عملکرد ضعیف طولانی‌مدت اغلب توسط شخص موردنظر موردتوجه قرار نمی گیرد و کارکنان معمولاً اولین کسانی هستند که دلایل ناکارآمدی و وظایف انجام نشده خود را تشخیص می دهند. بنابراین، برای شما ضروری است که در رسیدگی به وضعیت پیشگیرانه عمل کنید و برای حل سریع مشکل تلاش کنید.

 

افزایش بهره‌وری تیم  استارت آپ

در ادامه به برخی از موارد مهم و تاثیر گذار در بهره‌وری تیم  استارت آپ اشاره خواهیم کرد:

  • تاثیر هوش مصنوعی (AI) برافزایش بهره­وری تیم استارت آپ ها

ظهور هوش مصنوعی (AI) هیجان قابل‌توجهی را در جامعه استارت آپی ایجاد کرده است. فناوری هوش مصنوعی برای خودکارسازی وظایف و توسعه محصولات نوآورانه استفاده می‌شود و مزیت رقابتی نسبت به شرکت‌های مستقر را برای استارت آپ‌ها فراهم می‌کند. هوش مصنوعی با پردازش سریع حجم وسیعی از داده ها، استارت آپ ها را قادر می سازد تا الگوها، روندها و بینش هایی را که تشخیص آن‌ها برای انسان دشوار است، کشف کنند. علاوه بر این، کشف روش‌های کارآمدتر را تسهیل می‌کند و تصمیم‌گیری سریع‌تر و آگاهانه‌تر را امکان‌پذیر می‌سازد. درنتیجه، استارت آپ ها این فرصت را دارند که از این فناوری برای هدایت نوآوری و ایجاد رهبری در بازارهای مربوطه خود استفاده کنند.

 

  • افزایش بهره‌وری تیم استارت آپ ها از طریق اتوماسیون
    اتوماسیون یک راه ارزشمند برای استارت آپ ها برای افزایش بهره‌وری و کارایی است. از طریق فرآیندهای خودکار، استارت آپ‌ها می‌توانند عملیات را ساده‌تر کنند، وابستگی به منابع انسانی را کاهش دهند و به صرفه‌جویی طولانی‌مدت در هزینه‌ها دست یابند.

 

  • یک برنامه روزانه در صبح برای انجام وظایف در همان روز ایجاد کنید
    استارت آپ‌ها به دلیل ماهیت پویا و بروز تغییرات سریع و غیرمنتظره در عملیات و تصمیم‌هایشان شناخته می‌شوند. برای مدیریت مؤثر یک استارت آپ، برنامه‌ریزی و تصمیم گیری در ابتدای هر روز کاری در رابطه با وظایفی که باید انجام شود بسیار مهم است. صبح زود زمان ایده آلی برای این برنامه‌ریزی فراهم می‌کند. این تمرین باعث صرفه جویی در زمان و انرژی هم برای شما و هم برای اعضای تیمتان می‌شود و تا پایان هر روز کاری، اهداف همه را شفاف می‌کند.

 

 

سخن پایانی

تجربه نشان داده است که تلاش برای تمرکز روی بیش از یک پروژه در یک زمان به‌طور قابل‌توجهی بهره‌وری را کاهش می دهد که معمولاً به‌عنوان "قاتل بهره‌وری" چند وظیفه ای شناخته می‌شود. این شامل کار همزمان روی یک پروژه اولیه در حالی که به کارهای متفرقه و پیش پا افتاده مانند چک کردن ایمیل ها یا مرور رسانه های اجتماعی می پردازد.

 

✍ پیشنهاد ما : جذب سرمایه‌گذاران خارجی

نظر:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

captcha captchareload