جذب چند سرمایه‌گذار هم‌زمان

جذب چند سرمایه‌گذار هم‌زمان

هنگامی‌که یک کسب‌وکار راه‌اندازی می‌کنید، راه‌های زیادی برای دستیابی به رشد سریع وجود دارد. در ابتدا، استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارها معمولاً می‌توانند فاز توسعه خود را با بودجه محدود پشت سر بگذارند. با این حال، در یک نقطه خاص، آن‌ها نیاز به تزریق سرمایه ‌دارند و جذب چند سرمایه‌گذار هم­زمان بسیار مهم می‌شود.

توجه به این نکته مهم است که جذب سرمایه‌گذاران یک کار چالش‌برانگیز است که مهارت‌های خاصی را می‌طلبد. اگر صاحب یک کسب‌وکار هستید و آرزوی دستیابی به رشد بیشتر رادارید، این مقاله برای شما طراحی‌شده است.

 

زمان ایدئال برای جذب جذب چند سرمایه‌گذار هم‌زمان

ممکن است در مورد زمان بهینه برای جذب سرمایه‌گذار از شما سؤال شده باشد. بسیاری از شرکت‌ها بر این باورند که داشتن حمایت مالی از همان ابتدا می‌تواند باعث پیشرفت شرکت شود، اما این فرض کاملاً درست نیست. هر استارتاپ و کسب‌وکاری فرصت خاصی برای جذب سرمایه دارد و در صورت از دست دادن این زمان می‌تواند مسائل متعدد و حتی عوارض مالی و حقوقی را برای موسسان به همراه داشته باشد.

درواقع، زمان جذب سرمایه‌گذاران برای هر کسب‌وکاری متفاوت است، و مهم است که این تنوع را بپذیریم. به‌عنوان‌مثال، یک استارتاپ ممکن است سرمایه خود را تنها ظرف یک سال تضمین کند، درحالی‌که یک کسب‌وکار دیگر ممکن است تا پنج سال نیاز داشته باشد. هر استارت آپ و کسب‌وکاری دوره‌ای از رشد دارد مهم است که قبل از این مرحله رشد اولیه وارد مسائل سرمایه‌گذاری نشوید. پس از تعیین زمان مناسب برای جذب سرمایه، باید ارزیابی های کاملی از شرکت انجام دهید و تمامی فروش‌ها، خدمات و نقاط قوت را به صورت جامع و سازمان یافته ثبت کنید.


The ideal time to attract several investors at the same time

 جذب چند سرمایه‌گذار هم‌زمان چگونه است؟

سرمایه‌گذاری هم‌زمان توسط چند سرمایه‌گذار مختلف انجام می‌شود، به طوری که هر سرمایه‌گذار به طور هم‌زمان در یک یا چند فرصت سرمایه‌گذاری مشارکت می‌کند.  در پایین به 3 روش اشاره خواهیم کرد.

  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک (Mutual Funds)

در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، سرمایه‌گذاران مختلف به صورت هم‌زمان در یک صندوق سرمایه‌گذاری جمع‌آوری می‌شوند و سپس مدیر سرمایه‌گذاری صندوق با استفاده از سرمایه جمع‌آوری شده، سهام و اوراق بهادار مختلف را خریداری می‌کند. همه سرمایه‌گذاران در این صندوق از نتایج سرمایه‌گذاری هم‌زمان به نسبت سهم خود در صندوق بهره‌مند می‌شوند.

 

  •  صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسته (Exchange-Traded Funds)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسته در حقیقت نوعی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک هستند که در بورس قابل خرید و فروش هستند. در این حالت، سرمایه‌گذاران با خرید و فروش سهام صندوق در بازار بورسی، هم‌زمان در سرمایه‌گذاری صندوق شرکت می‌کنند.

 

  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی (Private Equity Funds)

در صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی، سرمایه‌گذاران مختلف با همکاری مدیر سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری هم‌زمان در پروژه‌ها و شرکت‌ها را انجام می‌دهند. این نوع سرمایه‌گذاری معمولاً برای پروژه‌های بزرگ و بلندمدت استفاده می‌شود. در همه این موراد، سرمایه‌گذاران مختلف با ترکیب سرمایه‌های خود در یک صندوق یا پروژه، هم‌زمان در سرمایه‌گذاری شرکت می‌کنند و بهره‌مندی یا زیان‌های حاصل از این سرمایه‌گذاری را به نسبت سهم خود در سرمایه‌گذاری تقسیم می‌کنند.

How to attract several investors at the same time?

روش های رایج برای جذب سرمایه‌گذاران هم­زمان

یافتن بودجه لازم یکی از موانع عمده ای است که کارآفرینان هنگام شروع یک کسب‌وکار جدید با آن مواجه می شوند. معمولاً برای شناسایی یک سرمایه‌گذار قابل اعتماد به زمان و تلاش قابل توجهی نیاز است. علاوه بر این، این فرآیند ارتباط نزدیکی با ماهیت خود کسب‌وکار دارد، به ویژه راه حلی که برای رسیدگی به یک مشکل ارائه می‌شود. مردم اغلب تصور می کنند که پیدا کردن یک سرمایه‌گذار ساده است و بحث پرشور در مورد کسب‌وکارشان کافی است، اما عوامل دیگری نیز دخیل هستند.


بسیاری از افراد بر این باورند که برای یافتن سرمایه‌گذار باید به دنبال چهره های شناخته شده در جامعه باشند، اما واقعیت کاملا برعکس است. سرمایه‌گذار کسی است که مایل است پول خود را در پروژه ای سرمایه‌گذاری کند که در این مورد استارتاپ ما است. البته این فرد باید دارای توان مالی قوی باشد. رویکرد اولیه شامل کاوش در میان اقوام و دوستان است، زیرا ممکن است افراد در آن شبکه یا افرادی که می شناسند متناسب با مشخصات سرمایه‌گذار باشند.

هنگام جستجوی سرمایه‌گذاران، مهم است که در مورد درخواست بودجه برای استارتاپ خود تردید نکنید یا احساس نگرانی نکنید. برخی افراد چنین درخواستی را تحقیر خود می‌دانند، اما درک این نکته ضروری است که در دنیای پرشتاب و تکنولوژی محور امروز، همه این واقعیت را درک می‌کنند. هیچ کس از اعمال شما انتقاد نخواهد کرد. حتی می‌توانید درخواست خود را در پلتفرم‌های اجتماعی مانند لینکدین مطرح کنید یا از استارت‌آپ‌های دیگر بخواهید که شما را به سرمایه‌گذاران بالقوه معرفی کنند. جسور و نترس باشید.


انجمن ها، گردهمایی ها و رویدادهای مختلفی وجود دارد که در آن‌ها امکان ارتباط مستقیم با سرمایه‌گذاران وجود دارد. لینکدین در این زمینه به ویژه قابل توجه است، زیرا میزبان کارشناسانی است که درک بیشتری از استارتاپ ها و اهمیت آن‌ها نسبت به دیگران دارند. این یک پلت فرم استثنایی برای یافتن سرمایه‌گذار است. در این شبکه جلسات و کنفرانس هایی برگزار می‌شود که افراد و شرکت‌های مطرح را جذب می کند. چنین رویدادهایی فرصت های ایدئالی را برای به اشتراک گذاشتن ایده شما و جذب سرمایه‌گذاران بالقوه ارائه می دهند. توجه به این نکته مهم است که سرمایه‌گذار شما نباید فردی بسیار ثروتمند باشد. همچنین می‌تواند یک شرکت یا شخصی باشد که در تحقق مفهوم شما حمایت می‌کند.

 

سخن پایانی

سرمایه‌گذاران هنگام ورود به کسب‌وکار شما آمارها را به دقت بررسی می کنند و تنها در صورتی در جذب سرمایه موفق خواهید بود که بتوانید داده های دقیق و اساسی را در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهید. قبل از تهیه این آمار، توصیه می‌شود که گزارش‌های سایر شرکت‌ها را در مرحله جمع‌آوری سرمایه مطالعه کنید و هر بینش جالبی را از یافته‌های آن‌ها بگنجانید. سرمایه‌گذاران معمولاً به اعضای کلیدی تیم اهمیت زیادی می دهند، بنابراین ضروری است که همه اعضای تیم شما در جلسات حضور داشته باشند و درگیر شوند.

✍ پیشنهاد ما : جذب سرمایه‌گذاران خارجی

نظر:

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

captcha captchareload