گردهمایی هم افزایی شرکت های زیر مجموعه ثروت ستارگان برگزار شد

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • گردهمایی هم افزایی شرکت های زیر مجموعه ثروت ستارگان برگزار شد
گردهمایی هم افزایی شرکت های زیر مجموعه ثروت ستارگان برگزار شد

در ابتدای این مراسم سیدصابر امامی مدیرعامل شرکت عصر امین کارآفرین با بیان اینکه تلاش کنیم برای اینکه در عین اینکه کسب و کارها به مشکل نخورند، به موضوعات vc  توجه بیشتری کنیم، گفت: باید حتما بعد از خرید سهام ریل خروج را هم دنبال کنیم. اگر در حال افزایش تعداد شرکت‌ها هستیم، باید امکان سرمایه گذاری جدید را هم مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: ما شرکت‌هایی داریم که بیش از پنج سال زیر پوشش هستند که این امر نشان می‌دهد که زمان خروج را مشخص نکردیم. ما در حال تبدیل شدن به شرکت سرمایه گذار هستیم، نه شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر. ثروت ستارگان باید استراتژی ورود و خروج داشته باشد.

امامی با بیان اینکه ما آمادگی داریم در کارافرین چند خروج ایجاد کنیم به شرطی که شرایط لازم به وجود آمده باشد، تصریح کرد: اکنون جز یکی دو شرکت، به این نقطه از آمادگی نرسیدند. هر خروج باعث یک ورود جدید می‌شود.

مکان سرمایه گذاری جدید را فراهم کنیم

وی با بیان اینکه قبول مسوولیت در یک کسب و کار نوپا کار سختی است، گفت: ما قدرشناس زحمات دوستان هستیم و می‌دانیم علاوه بر اینکه مسوولتی اجتماعی مهمی به دلیل توسعه اکوسیستم را دنبال می‌کند، مسوولیت حقوقی هم به شمار می‌رود. امیدوارم که زمینه لازم برای توسعه آتی ایجاد شود.

اطلاعات شرکت‌ها در حال جمع‌آوری است

حمید نصیری مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان،  با بیان اینکه اطلاعات شرکتها در محیط جمع آوری شده تحت عنوان bi انجام گرفته شده است، گفت: این اقدام آغاز شده و ما در ابتدای راه هستیم که امیدوارم با اطلاعات و کمک نمایندگان، این اطلاعات تکمیل شود و روند سرعت گیرد. برای این منظور، نسخه اولیه برای هر شرکت در اختیار نماینده مرتبط با هر شرکت قرار گرفته است که البته این اطلاعات ممکن است مغارتهایی داشته باشد که باید به آن بپردازیم.

ثروت ستارگان بیزینس استارتاپ‌ها نیست، مدیریت پرتفوی است

پس از آن اسلامی ردیس هیات مدیره شرکت ثروت ستارگان با بیان اینکه بیزینس ثروت ستارگان بیزینس استارتاپ‌ها نیست، بلکه مدیریت پرتفوی است، گفت: گاهی در برخی مجموعه‌ها ورود یا خروج می‌کنیم که این اقدامات در راستای این موضوع  برای مدیریت پرتفوی است.

وی ادامه داد: نزدیک به 1000 روزی که در خدمت دوستان هستیم، می‌بینم که پرتفوی شرکت در حال بهبود است. البته شاید ضررهایی هم داشته باشیم که در موقعیت کنونی طبیعی است، اما مهم این است که ما در مسیر پیشرفت هستیم.

اسلامی با بیان اینکه برخی معتقدند که دوران استارتاپها به پایان است، خاطر نشان کرد: به نظر  دوران استارتاپها تمام نشده بلکه به نظر من دگردیسی در حال رخ دادن است. این موضوع از سوی حاکمیت هم تایید می‌شود. در مقایسه دیگر رقبا ثروت ستارگان سعی کرده خود را بروزرسانی کند.

وی با بیان اینکه محل ترجمه بین ادبیات استارتاپی که مدل غربی است و انچه از واقعیت میبینیم در اینجا شکل می‌گیرد، خاطر نشان کرد: برخی استارتاپهای قدیم که گران بودند، اکنون امکان خریدشان وجود دارد و از طرفی هم انهایی احتمال رشد نداشتند، به موقعیت خوبی رسیدند.  برخی تصور می‌کنند که حضور طولانی مدت و سرمایه گذاری روی یک استارتاپ می‌تواند سوداور باشد، اما پویایی به منزله حضور طولانی مدت نیست بلکه چه بسا باید با برنامه خروج حمایت را نیز مدنظر قرار داد.

اسلامی با اشاره به اینکه دادن سود از استارتاپهایی که ما سرمایه گذاری کردیم چندان متصور نیست اما نسبت به برخی مجموعه ها ما کمتر خطرپذیری بودیم.، گفت: ما خودمان ریسک بسیاری در زندگی داریم  که اضافه کردن ریسک بیشتر غیرقابل تصور نیست. مهم این است که اسیر صحنه ها نشویم و به اصولی که به ان اعتقاد داریم، پایبند باشیم تا در برنامه ها دچار ضرر نشویم.

در ادامه این نشست نمایندگان هر یک از شرکت ها با ارائه گزارش از مجموعه مطبوع خود راه کارها و مشکلات خود را شرح دادند و انتهای این جلسه با توجه به هم افزایی و هم فکری بین نمایندگان شرکت‌ها مقرر گردید این جلسات به صورت فصلی در سال برگزار گردد.