برنامه‌های آتی مدیریت ثروت ستارگان

برنامه‌های آتی مدیریت ثروت ستارگان
حمید نصیری در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ در گفت‌وگو با «عصر بانک» با اشاره به نحوه شکل‌گیری شرکت مدیریت ثروت ستارگان گفت: این شرکت از بدو تاسیس از سهامداران اصلی شرکت دانش بنیان برکت بوده است و با ماموریت حمایت از استارتاپ‌های حوزه دانش بنیان تشکیل شد.
 
مدیریت ثروت ستارگان دارای بزرگترین پرتفوی فین‌تکی کشور
 
او با بیان اینکه شرکت مدیریت ثروت ستارگان در شهریور ماه امسال وارد 7 سالگی می‌شود، افزود: این شرکت طی 7 سال تا به امروز در بیش از 25 صندوق و استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده است. عمده شرکت‌ها در پرتفوی ما در حوزه فین‌تک هستند و به عبارتی بزرگترین پرتفوی فین‌تکی کشور را در اختیار داریم.
 
نصیری، برندیگ شرکت مدیریت ثروت ستارگان را در حوزه فین‌تک معرفی کرد و گفت: گرچه در حوزه فین‌تک‌ها دچار محدودیت‌های هستیم و آنها رو به کریپتوکارانسی‌ها آورده‌اند اما در حال حاضر ما را با این برندیگ می‌شناسند و همواره سعی در حفظ آن کردیم.
 
به گفته این فعال حوزه فین‌تک، برای رفع این چالش باید بانک‌ها در سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه فین‌تک پیشرو باشند تا استارتاپ‌ها نیز رغبت بیشتری برای ورود به این حوزه داشته باشند؛ این درحالی است که حوزه بلاکچین، کریپتوها و صرافی ها به دلیل عدم رگولاتوری های سختگیرانه شرایط بهتری از فین‌تک‌ها دارند.
 
معرفی دو صندوق سرمایه‌گذاری در شرکت مدیریت ثروت ستارگان
 
مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان از وجود دو صندوق سرمایه‌گذاری در شرکت متبوعش خبر داد و گفت: صندوق پژوهش فناوری توسعه سریع ستارگان و صندوق جسورانه ستارگان برتر به شکل بورسی، دو صندوق اصلی سرمایه‌گذاری شرکت هستند؛ سرمایه صندوق پژوهش فناوری توسعه تا 50میلیارد تومان است که در نظر داریم این سرمایه را تا 100میلیارد تومان توسعه دهیم کمااینکه ظرفیت این صندوق تا 600میلیارد تومان نیز قابل افزایش است.
 
نصیری با بیان اینکه سرمایه شرکت مدیریت ثروت ستارگان بر اساس یک رقم معین بودجه‌ریزی می‌شود، افزود: اکنون سعی داریم با استفاده از اهرم‌ها کوین وست هایی را با صندوق های خود داشته باشیم. به عنوان نمونه با کوین وست‌هایی با ستارگان برتر و شاکلید ادانیک و دیجی مکس داشتیم؛ تاکنون بیش از 35 میلیارد تومان به صورت مستقیم از کوین وست جذب سرمایه داشتیم و این رقم تا 70 میلیارد تومان نیز قابل افزایش است.
 
ورود به حوزه کوین وست‌ها
 
مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان با اشاره به برنامه‌های آتی این شرکت گفت: با توجه به شرایط تورمی کشور، میزان خطرپذیری شرکت های VC ثابت و محدود باقی مانده است و اکنون میزان سرمایه‌گذاری در این اکوسیستم در حال تحلیل است؛ بنابراین یکی از برنامه‌های آتی ما افزایش سرمایه‌گذاری‌های مشترک و ورود به حوزه کوین وست ها است چرا که این مدل از سرمایه گذاری دست ما را برای ورود به سایر حوزه‌ها باز می‌گذارد و موجب تنوع در سبد سرمایه گذاری شرکت ما می‌شود.
 
از ورود به حوزه بیمه و سلامت تا بین‌الملی شدن مدیریت ثروت ستارگان
نصیری با اشاره به گستره حیطه کاری شرکت مدیریت ثروت ستارگان گفت: طبق مصوبه اخیر دولت، بانک کارافرین ماموریت ویژه‌ای جهت سرمایه گذاری در حوزه سلامت، غذا و دارو دارد؛ بنابراین با توجه به این موضوع شرکت مدیریت ثروت ستارگان نیز در حوزه سلامت هم وارد می‌شود.
 
او از ورود شرکت مدیریت ثروت ستارگان به حوزه بین‌الملل خبر داد و گفت: پرتفوی شرکت مدیریت ثروت ستارگان پتانسیل بین‌الملی شدن را دارد؛ بنابراین رویکرد آتی ما ورود به حوزه بین‌الملل است و این موضوع از چند جهت در حال بررسی است.
 
رویکرد مدیریت ثروت ستارگان در جذب سرمایه‌گذار خارجی
 
نصیری همچنین به جذب سرمایه‌گذار خارجی برای شرکت مدیریت ثروت ستارگان اشاره کرد و گفت: این موضوع با توجه به تحریم‌ها هر چند سخت است اما جزء برنامه‌های آتی شرکت است و معتقدیم همانطور که امکان سرمایه‌گذاری ما در سایر کشورها مثل سوریه وجود دارد این کشورها نیز می‌توانند به سرمایه‌گذاری در ایران ورود کنند.
 
مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان در پایان سرمایه‌گذاری در حوزه بیمه را از دیگر برنامه‌های آتی شرکت متبوعش عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در پرتفوی ما شرکت بیمه‌ای وجود ندارند که در نظر داریم علاوه بر ورود به حوزه سلامت از سایر استارتاپ های بیمه ای هم در پرتفوی خود استفاده کنیم.