۳ استارت‌آپ برتر مدیریت ثروت ستارگان معرفی شدند

۳ استارت‌آپ برتر مدیریت ثروت ستارگان معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی ثروت ستارگان ، گردهمایی استارت‌آپ‌های شرکت مدیریت ثروت ستارگان با عنوان «دورهمی ستارگان» صبح امروز (۲۲ اسفندماه) در محل هتل استقلال برگزار شد.

در این گردهمایی، حمید نصیری، مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان تصریح کرد: از زمان تاسیس مدیریت ثروت ستارگان (از سال ۱۳۹۸ تا کنون) در واحد سرمایه‌گذاری حدود ۵۰۰ استارت‌آپ را مورد بررسی قرار داده‌ایم و این روند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ از طریق سامانه ستاره‌شو ۱۰۰ استارت‌آپ (در سه حوزه لندتک، پی‌تک و رمزارز) برای سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری اقدام به ثبت‌نام کردند که مجموع نیاز مالی و سرمایه آن‌ها بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است. در همین بخش مدیریت ثروت ستارگان در سال جاری مجموعا ۲۵ میلیارد تومان (در قالب افزایش سرمایه و شرکت‌های جدید) روی استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان گفت: این شرکت در سال ۱۴۰۱ توانست روی چهار استارت‌آپ رادین، نیوکاش، آرکپچا و شاکیلید سرمایه‌گذاری کند و در آینده باز هم شاهد سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌های جدید خواهیم بود.

وی با اشاره به رویکردهای آتی شرکت مدیریت ثروت ستارگان، بیان کرد: در سال ۱۴۰۲ تمرکز بیشتری بر سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌های حوزه فین‌تک خواهیم داشت و سعی داریم در بحث هم‌سرمایه‌گذاری نیز اقداماتی انجام دهیم و علاوه بر آن در حوزه سلامت و بیمه نیز سرمایه‌گذاری‌هایی خواهیم داشت. همچنین سرمایه‌گذاری‌هایی در بحث رمزارزها نیز در دستور کار داریم.

 

در ادامه، سیدصابر امامی، مدیرعامل شرکت عصر امین کارآفرین اظهار کرد: حدود ۲ سال از سرمایه‌گذاری بانک کارآفرین روی مجموعه مدیریت ثروت ستارگان می‌گذرد و طی این مدت فرآیندهایی در این بانک شکل گرفت تا این سرمایه‌گذاری تکمیل‌تر شود که بخشی از آن به عهده شرکت نگاه کارآفرین بود و از ابتدای امسال شرکت عصر امین به عنوان متولی این موضوع، مسئولیت اینکار را پذیرفت و به نمایندگی از بانک تلاش کرد در این سرمایه‌گذاری نقش بانک را به خوبی ایفا کند.

وی افزود: در این زمینه دو رویکرد را دنبال کردیم که یکی از آن‌ها حمایت از استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا، بخصوص فناوری‌های بانکی و مالی بود و دیگری مرتفع‌سازی بخشی از نیازهای بانک کارآفرین از طریق شرکت‌های زیرمجموعه مدیریت ثروت ستارگان بود که از جمله آن می‌توان به فرصت سرمایه‌گذاری مشترک با کارن‌کراد اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت عصر امین کارآفرین گفت: ۱۴۰۱ برای کسب و کارهای نوپا سالی سخت و دشوار بود با این‌حال مجموعه‌های تحت حمایت مدیریت ثروت ستارگان در این سال به بهترین نحو نقش خود را ایفا کردند و امیدواریم سال ۱۴۰۲ پربارتر و پرانرژی‌تر این مسیر را طی و موفقیت‌های بیشتری کسب کنند.

 

 

حسین اسلامی، رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران نیز در این مراسم بیان کرد: ۱۴۰۱ سال سختی برای استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا بود اما به معنای نابودی این اکوسیستم در سال‌های آینده نیست.

اسلامی تاکید کرد: اکنون اکوسیستم استارت‌آپی در حال پوست‌اندازی است و نباید فراموش کنیم که در این دوران، فرصت‌های بیشتری برای کسب موفقیت پیش‌روی این کسب و کارها است.

وی تصریح کرد: البته این پوست‌اندازی مختص ایران نیست و در سایر کشورها نیز در زمان‌های مختلف شاهد بروز این اتفاق هستیم. در این شرایط باید تلاش کرد، ناامید نشد و از این آزمون سخت سربلند بیرون آمد. به استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا توصیه می‌کنیم برای گذار از این برهه حساس سعی کنند و به امید دستیابی به هدف نهایی که موفقیت و پیشرفت است، دست از تلاش برندارند.

 

 

در حاشیه دورهمی ستارگان، تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت مدیریت ثروت ستارگان و صندوق ستاره برتر در کسب و کار شاکیلید به امضای مدیران این مجموعه‌ها رسید.

همچنین در پایان این مراسم، سه استارت‌آپ برتر شرکت مدیریت ثروت ستارگان (رده، قسطا و حسابفا) معرفی و تقدیر شدند.