پنل هم‌افزایی بانک کارآفرین‌ و شرکت‌های تابعه در بیست و سومین سالگرد این بانک برگزار شد

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پنل هم‌افزایی بانک کارآفرین‌ و شرکت‌های تابعه در بیست و سومین سالگرد این بانک برگزار شد
پنل هم‌افزایی بانک کارآفرین‌ و شرکت‌های تابعه در بیست و سومین سالگرد این بانک برگزار شد
 
به گزارش روابط عمومی شرکت ثروت ستارگان؛، پنل «هم‌افزایی بانک‌ کارآفرین و شرکت‌های تابعه» با حضور حمید نصیری مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان، سیدصابر امامی مدیرعامل و نایب رییس هیئت مدیره شرکت عصرامین کارآفرین، ، سید میثم رجبی مدیرعامل استارت‌آپ رادین، حاجی‌زاده مقدم مدیرعامل استارت‌آپ آدانیک، و علی عمیدی مدیرعامل استارت‌آپ کارن کراد برگزار شد.
 
 
 
 
در این پنل سیدصابر امامی ضمن معرفی فعالیت‌های شرکت عصرامین کارآفرین، درباره‌ی سبد سرمایه‌گذاری این شرکت و زیرمجموعه آن (شرکت مدیریت ثروت ستارگان) توضیحاتی ارایه داد و در  در پایان پیشنهاد راه‌اندازی کارگروه راهبردی در این حوزه را داد و گفت: اگر این کارگروه شکل گیرد ، می‌توانیم ظرفیت های مورد نظر بانک را با ارتباط نزدیکی که با شرکت دانش بنیان داریم، محقق سازیم. از طرفی هم به جای اینکه‌خودمان همه چیز را خلق کنیم از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.
 
 
در ادامه حمید نصیری سوابق و پرتفوی شرکت مدیریت ثروت ستارگان و برنامه‌های آتی این شرکت در خصوص حمایت از استارت‌آپ‌ها را تشریح کرد. مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان درباره‌ی نحوه هم‌افزایی بین بانک کارآفرین و شرکت‌های نوآور  راهکارهایی ارائه داد.
 
 
 
 
وی درباره طرح‌هایی که توسط شرکت مدیریت ثروت ستارگان از آن حمایت می‌کند، ادامه داد: ما طرح‌هایی که پتانسیل رشد جهشی ‌‌انفجاری داشته و تیم اجرایی قوی و‌باانگیزه داشته باشند و‌مقیاس‌پذیر باشند، حمایت می‌کنیم. برای این منظور سامانه‌ای داریم که طرح‌ها در آن ثبت می‌شود که تاکنون ۱۸۵ طرح ثبت شده و ازاین بین ۱۵ طرح درحال بررسی است و ۲۲ طرح پذیرفته شده ‌‌و باقی طرح‌ها رد شدند.
 
نصیری خاطر نشان کرد: وقتی از فین تک صحبت می‌کنیم  شامل انتقال پول بین الملل رگتک بیمه و پرداخت، وام دهی و است. آینده لاجرم تکنولوژی جدید و مشتریان متفاوت خواهیم داشت. اگر فین تک را شریک آینده بانک درنظر بگیریم، باعث‌میشوند بانک‌ها سریع‌تر عمل کرده ‌و کاهش هزینه داشته باشند. کارآفرین تعداد شعب محدودی دارد و پتانسیل رشد خوبی دارد و استانداردجهلنی برای ۱۰۰ هزار نفر ۱۲ شعبه است که ما ۳۱ شعبه در کشور داریم.
 
 
 
در ادامه مپثم رجبی مدیر عامل شرکت رادین با بیان اینکه پیوند ما با کارآفرین و‌ مدیریت ثروت ستارگان دو هدف داشته است، افزود:  اول اینکه زمینه ما با ورود به این حوزه‌ها سعی داشتیم حضور شرکت رادین به عنوان شرکت بالغ در بورس را فراهم کنیم و از طرفی بتوانیم کمک کنیم بانک جهش دیجیتالی را تجربه کند.
 
در بخش دوم این پنل علی حاجی زاده‌مقدم، مدیر شرکت آدانیک با بیان اینکه شرکت ادانیک فروش محصولات در حوزه مالی و بانکی است، گفت: ما سعی نداریم بزرگ‌ترین شرکت باشیم، اما دوست داریم چابک‌ترین، بازترین، هوشمندترین و امن ترین باشیم. چابک بودن در دنیایی که رقابت زیاد است و نیاز مردم با شرایط تغییر می‌کند، مهم است.
 
 
 
 اینکه ما سرویس همافرین را در بانک کارآفرین آغاز کردیم، ادامه داد: شخصی سازی ارزشی است که از طریق چابکی به آن می‌رسیم. استفاده از اسکرام‌ هم سعی می‌کند اهداف چابکی را محقق ‌کند. یکی از نکات تمرکز اصلی ما بر روی باز بودن است. باز بودن یعنی درهای سازمان و شرکت ‌و‌حتی کشورها باز باشد و استاندارهایی شکل ‌گیرد و وقتی این استاندارها شکل ‌گرفت، سیستم‌ها بهم وصل می‌شود و از این طریق می‌توانیم با نهضت اپن‌ سورس(باز بودن منابع) از تحریم‌ها بگذریم و به فناوری جدید دست یابیم.
 
حاجی زاده مقدم با بیان اینکه ما یکی از اولین پلتفرم‌های بانکداری باز به نام فین تک را توسعه دادیم، گفت: بحث‌هوشمندی نیز نقطه‌ای است که برای بانک‌ها و‌موسسات مالی می‌خواهیم تمایز ایجاد کنیم. گوشی هوشمند ‌به عنوان هوش مصنوعی و استفاده از فناوری‌های داده بزرگ هم در این مسیر اهمیت دارد. همچنین امنیت هم‌که پایه امور است، چرا که وقتی در حوزه مالی صحبت می‌کنیم امنیت اصل است و ما از مدت‌ها قبل در محصولات از فناوری امضای دیجیتال استفاده  می‌کنیم.
 
 
 در آخرین بخش از این پنل علی عمیدی مدیرعامل کارن کراد با معرفی این شرکت به عنوان یک شتاب دهنده مجازی و پلتفرمی تخصصی و بسیار قابل اطمینان برای کارآفرینان، سرمایه گذاران و منتورها در نقش حامی و رشددهنده ایده های جدید در کشور معرفی کرد.
 
 

 

در سال های اخیر با برطرف شدن موانع قانونی در ایران، مردم می تواند روی پروژهای کوچک با عدد های کم سرمایه گذاری کنند و سودی به رو به نسبت بالاتر از بانک ها داشته باشند، این کار با حمایت شرکت مدیریت ثروت ستارگان بهتر انجام شده است.

وی افزود در سال گذشته با پخش برنامه تلویزیونی کارویا در شبکه یک حدود ۳۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داشتیم و ۱۲۶۶ نفر برای در این برنامه مشارکت مالی داشتند.

عمیدی افزود درمدیریت جدید بانک کارآفرین، پیشنهاد ساخت برنامه با رویکرد و پلتفروم جدید را دادیم که با آزادی عمل بیشتری ابرنامه ساخته شود که با استقبال خوبی از سمت مدیران بانک شد و برنامه ای با عنوان سودینو نهایی شده و با همکاری مدیریت ثروت ستارگان ‌‌و بانک پخش می‌شود.