بررسی و ارزیابی روشمند فین‌تک‌ها و انجام سرمایه‌گذاری مناسب

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بررسی و ارزیابی روشمند فین‌تک‌ها و انجام سرمایه‌گذاری مناسب
بررسی و ارزیابی روشمند فین‌تک‌ها و انجام سرمایه‌گذاری مناسب

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، شرکت مدیریت ثروت ستارگان از اواخر سال ۱۳۹۶ به‌صورت تخصصی در حوزه فین تک‌ها تمرکز و فعالیت خود را آغاز کرد که در این مدت اقدامات ویژه‌ای را در این حوزه انجام داده است. این شرکت که یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) است، علاوه بر فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود، از منظر تولید محتوا نیز فعالیت‌های شایان ذکری داشته است که هم برای این شرکت و هم برای سرمایه‌گذاران دیگر و فعالان حوزه، بسیار مفید است.

وحید شامخی مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان، در ابتدا در خصوص فعالیت‌های این شرکت در این مدت گفت: سال نخست را به نهادسازی، شبکه‌سازی و ایجاد زیرساخت‌ها سپری کردیم و در کنار آن، به رصد و تحلیل فضای اکوسیستم فین تک کشور پرداختیم.

 

وی با بیان این که در ادامه بخشی از دستاوردهای سال ۱۳۹۷ این شرکت در قالب سه کتاب منتشر شد، افزود: ابتدا کتاب «آینده صنعت مالی» به قلم دکتر مجتبی لشکربلوکی را منتشر کردیم که در آن به بررسی روند آتی صنعت مالی و فین تک‌ها و استراتژی سرمایه‌گذاری مناسب پرداخته شده است.

 

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان اضافه کرد: کتاب دوم با عنوان «مدل استارزآپ» به‌صورت مشترک توسط دکتر مجتبی لشکربلوکی و بنده نوشته شد که الگویی برای طراحی، بازآفرینی، ارزیابی و رشد ستارگان آینده (استارتاپ‌ها) محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه عنوان کتاب سوم که توسط این شرکت منتشر شد، «فین تک‌های جهانی» بود، تأکید کرد: این کتاب توسط شباهنگ پازوکی و بنده نوشته شد که در آن به ۲۰ فین تک از کشورهای مختلف دنیا و حوزه‌های مختلف فین تک اشاره شده است.

 

برای مشاهده متن کامل خبر به  این لینک مراجعه کنید.