«فین‌استارز»، گردهمایی استارتاپ‌های شرکت مدیریت ثروت ستارگان برگزار شد.

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • «فین‌استارز»، گردهمایی استارتاپ‌های شرکت مدیریت ثروت ستارگان برگزار شد.
«فین‌استارز»، گردهمایی استارتاپ‌های شرکت مدیریت ثروت ستارگان برگزار شد.

گردهمایی فین‌استارز در روز پنجشنبه 25 آذر 1400 به‌منظور معرفی استارتاپ‌های جدید و آشنایی بیشتر مدیران بانک کارآفرین با استارتاپ‌‌های شرکت مدیریت ثروت ستارگان با حضور مدیرعامل بانک کارآفرین، احمد بهاروندی؛ رئیس هیأت مدیره بانک کارآفرین، محمدرضا خورسندی؛ معاون مالی و امور مجامع بانک کارآفرین، فرشاد محمدپور؛ مشاور مدیرعامل بانک کارآفرین، علیرضا صادقی؛ مدیرعامل هلدینگ فناوری نگاه، حسین اسلامی و معاون کسب و کار هلدینگ فناوری نگاه، محمدرضا نظری و سایر مدیران ارشد بانک کارآفرین و هلدینگ فناوری نگاه در سالن تلاش برگزار شد.

 

 

در ابتدای مراسم علیرضا صادقی مشاور مدیرعامل بانک کارآفرین، ضمن اشاره به تغییر پارادایم در حوزه مالی و بانکی و همچنین نیازها و انتظارات مشتریان، بر ضرورت حضور فین‌تک‌ها و استارتاپ‌ها در مجموعه‌های مالی تأکید کرد و افزود: « ما در بانک کار‌آفرین به فین‌تک‌ها به‌عنوان حلقه واسط میان بانک و مشتریان‌مان نگاه می‌کنیم و از این‌رو به طور جدی به این حوزه و سرمایه‌گذاری در آن علاقه‌مندیم».

 

 

در ادامه حسین اسلامی، مدیرعامل هلدینگ فناوری نگاه با ترسیم الگوی شکل‌گیری هلدینگ‌های فناوری بانک‌ها در ایران و رقابت آنها در زمینه‌های مختلف از جمله ایجاد کُرهای مستقل بانکی گفت: « این رویکرد در آینده، پاسخگوی مسائل و نیازمندی‌ها نیست و فناوری‌های نوین، رقم‌زننده موفقیت بانک‌ها خواهد بود، فناوری‌هایی که بتواند بانک‌ها را چابک‌تر کنند. سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای دستیابی به فناوری‌های نوین نه توسعه هلدینگ‌های فناوری، بلکه همکاری با فین‌تک‌ها است؛ با چنین رویکردی بود که ما تصمیم گرفتیم وارد حوزه استارتاپی شویم و قصد داریم ضمن احترام به رگولاتور و قوانین موجود در این حوزه، دست به اقدامات بزرگ و اساسی بزنیم».

 

 

مجید شمسی، مدیر بودجه و امور مجامع بانک کارآفرین از دیگر سخنرانان این مراسم بود، او ضمن اشاره به تمایز دیدگاه‌های حوزه استارتاپی و حسابداری نسبت به مسائل مالی گفت: « در مورد استارتاپ‌های مجموعه ثروت ستارگان این اتفاق خوب افتاده است که با حضور در یک مجموعه مالی بزرگ یعنی بانک کارآفرین، امکان نزدیک شدن و درک متقابل میان این دو حوزه فراهم شده است». وی افزود: «مهم‌ترین ویژگی از نظر حوزه مالی بانک در خصوص استارتاپ‌ها، شفافیت است و از همه عزیزان تقاضا داریم که این مهم را در نظر داشته باشند».

 

 

مصطفی طهماسبی مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان نیز در بخش دیگر به ارائه دستاوردهای این مجموعه پرداخت. او گفت: « محورهای اساسی حرکت ما در سال جاری، نخست ساماندهی پورتفو، سپس تقویت نگاه cvc با توجه به حضورمان در بانک کارآفرین که یک نهاد مالی است و سوم بازارسازی به‌منظور ایجاد بازارهای جدید است». طهماسبی همچنین به قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی که میان برخی از استارتاپ‌های مجموعه ثروت ستارگان و مجموعه بانک کارآفرین منعقد شده است، اشاره کرد و افزود: «ما در ثروت ستارگان طرح‌های مختلفی از جمله در حوزه رمزارزها داریم که نیازمند کمک و حمایت بیشتری از سوی بانک است».

 

 

در این گردهمایی تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت رادین از گروه حصین و شرکت مدیریت ثروت ستارگان توسط مدیران عامل دو شرکت امضا شد و در ادامه نمایندگان و مدیران عامل استارتاپ‌های آسان بورس، شاکلید، رده، حسابفا، کارن، پی پینگ، شناسه، نیوو، رابین و آدانیک به معرفی و توضیح حوزه کاری و تشریح خدمات شرکت‌های مطبوع خود پرداختند.