آینده برای ستارگان است!

حوزه فین‎تک وسیع و جذاب است. برخی از حوزه‎های آن را در زیر آورده‎ایم. ما می‎خواهیم در این حوزه‎ها سرمایه‎گذاری مشترک کنیم. مستقیم یا غیرمستقیم (از طریق نهادهای واسط مانند شتابدهنده‎ها و صندوق‎های سرمایه‎گذاری جسورانه و یا شرکت‎های سرمایه‎گذاری).

پرداخت (Payment)

نرم‎‏افزاری: پرداخت آنلاین، درگاه پرداخت، پول مجازی، کیف پول مجازی، پرداخت فرد به فرد

سخت‏افزاری: تامین و ارائه راهکارهای فیزیکی مانند دستگاه‏های خودپرداز، پوزهای پرداخت، پوزهای همراه، اسکن اثرانگشت، و بارکدهای QR

وام (Lending)

وام فرد به فرد، وام مسکن، وام کوتاه مدت، تامین سرمایه در گردش، اعطای خطوط اعتباری و تامین مالی خرد، اعتبارسنجی مشتریان بر اساس فناوری‏های هوش مصنوعی

تامین مالی جمعی (crowdfunding)

تامین مالی جمعی به معنی تامین سرمایه برای کسب و کارهای نوپا یا پروژه‏هایی است که بوسیله گردآوری سرمایه خرد از تعداد زیادی از افراد در فضای اینترنت انجام می‏شود. فلسفه این کسب وکارهای بر مشارکت اجتماعی اندک افراد برای راه‏اندازی یک کسب و کار جدید دارند.

مدیریت مالی شخصی (personal finance)

این نوع کسب و کارهای کسب و کار به مشتری هستند که با هدف تسهیل مدیریت مالی افراد مانند مدیریت هزینه، بدهی، پس انداز، یکپارچه‏سازی کارت‏های بانکی و اعتباری و ارائه خدمات مقایسه محصولات مالی و بیمه‏ای، راه‏اندازی می‏شوند.

سرمایه‏گذاری سازمانی (institutional investment)

این نوع کسب و کارها برای سازمان‏های مالی و سرمایه‏ گذاری ایجاد می‏شوند و فعالیت‏ هایی مانند مدیریت ثروت، مدیریت صندوق‏های سرمایه‏گذاری و مدیریت سبد سرمایه‏گذاری را انجام می‏دهند. کسب و کارهای این حوزه اغلب متکی بر هوش مصنوعی و استفاده از تحلیل داده و الگوریتم‏های پیش‏بینی هستند.

ابزارهای کسب و کارهای کوچک و متوسط (small medium enterprise tolls)

کسب و کارهای این حوزه ابزارهایی را برای مدیریت بهتر و کاراتر فعالیت ‏های مالی و حسابداری شرکت‏های کوچک و متوسط توسعه می‏دهند. مواردی مانند مدیریت پرداخت‏ها، حقوق و دستمزد، مدیریت حسابهای دریافتنی و پرداختنی، حسابداری و امور مالیاتی

انتقال پول (remittance)

کسب و کارهای این حوزه خدمات مربوط به انتقال پول به ویژه تبادل ارز را انجام می‏دهند. بهره‏گیری از ابزارها و روش‏های نوین موجب کاهش هزینه تبادل ارز در این کسب و کارها شده است.

امنیت مالی

یکی از مسائل مهم در حوزه مالی است که کسب و کارهای فراوانی را به سمت خود جلب کرده است. امنیت اطلاعات، امنیت تبادلات، تشخیص هویت، پیشگیری و تشخیص جرائم، کشف تقلب و غیره از جمله کسب و کارهای این حوزه هستند.

بیمه

بیمه از بخش‏های اصلی حوزه مالی است و با توجه به مشتریان فراوان آن، کسب و کارهای متعددی حول آن ایجاد شده است. یکپارچه‏سازی، مقایسه انواع بیمه، قیمت‏گذاری، فروش و مدیریت ریسک مشتریان موضوعاتی هستند که کسب و کارها حول آنها فعالیت می‏کنند.

بانکداری

بانک‏ها دارای فعالیت‏ها و خدمات متنوعی هستند که در سال‏های اخیر اغلب این موارد با کسب و کارهای نوپا پوشش داده شده‏اند. انتقال پول، مشاهده حساب، یکپارچه‏سازی حساب‏های بانکی، گزارش‏گیری، پرداخت تسهیلات و غیره از جمله کسب و کارهای این حوزه هستند.

داده کاوی و تحلیل داده

توسعه هوش مصنوعی در سال‏های اخیر موجب شده است که شاخه داده‏کاوی و تحلیل داده به طور گسترده در حوزه‏های مختلف استفاده شود. اغلب کسب و کارهای این حوزه از مدل‏ها و الگوریتم‏های پیش‏بینی استفاده می‏کنند. دسترسی به داده مناسب فاکتور اساسی در موفقیت این کسب و کارها است.

 ‍

پیشنهادهای ما برای سرمایه‎گذاری مشترک و ساختن مشترک آینده به شرح زیر است:

#

حوزه سرمایه‎گذاری

حدود سرمایه‎گذاری

1

سرمایه‎گذاری مشترک در تیم‎ها/شرکت‎های نوپای فین‎تکی موجود (مانند آروسیس، نیو و  فون‎پی و …) یا واگذاری آن‌ها

در مورد سرمایه‎گذاری بسته به میزانی که سهام اخذ خواهد شد و ارزش‎گذاری متفاوت خواهد بود اما شروع آن از 1 میلیارد تومان می‎باشد.

2

سرمایه‎گذاری مشترک در تیم‎ها/شرکت‎های نوپای فین‎تکی جدید

در مورد سرمایه‎گذاری بسته به میزانی که سهام اخذ خواهد شد.

3

شروع از 5 میلیارد تومان

سرمایه‎گذاری در تاسیس یا افزایش سرمایه صندوق‎های سرمایه‎گذاری جسورانه یا فراصندوق